Juniori Real Madrida porazili su ekipu Real Betisa iz Sevilje rezultatom 88:48,u prvoj utakmici “B” grupe kvalifikacionog turnira Eurolige, koji je juče počeo u Malagi.

Odličnu partiju u dresu Madriđana pružio je naš Sani. Za 20 minuta koliko je proveo na terenu, Sani je upisao 11 poena, uz 2 skoka, 5 asistencija i dvije ukradene lopte, pa je utakmicu završio sa valorizacijom od 13 indexnih poena.

Danas u 12.00 juniori Reala igraju utakmicu sa zagrebačkom Cibonom.

Pobjednik kvalifikacionog turnira u Malagi pridružiće se juniorskim timovima Barselone i Žalgirisa, koji su već izborili plasman na finalni turnir, koji će se u maju mjesecu odigrati u Istanbulu.

FB KK Ilidža

KK Ilidža

Na ideju o nastavku tradicije KK Ildža, čiji počeci datiraju  od 1998 godine i stvaranju koncepta jedne nove i drugačije škole košarke i kluba na području Kantona Sarajevo, došla je grupa ljudi kojoj je cilj stvaranje novih košarkaških asova, bazirajući svoj rad isključivo na mlađim kategorijama potencijalnih košarkaša.